Eğitim Hizmetleri - Yazılım Geliştirme Yönetimi

Uluslararası Temel Yazılım Testi (ISTQB Temelli)

 

Temel Yazılım Testi Eğitimi, her yazılım test mühendisinin bilmesi gereken temel kavramları ve pratikleri öğreterek yazılım test dünyasına doğru bir başlangıç sunar. Bu eğitim programı ile yazılım testi teorisinin yanında, sektör profesyonellerinden işe yarar ve eğitimin hemen ardından uygulamaya koyabileceğiniz birçok pratik bilgi ve beceriyi de dağarcığınıza katacaksınız. Sektörde yazılım test mühendisi olarak onlarca projede görev almış ve aktif olarak yazılım test eden profesyonellerden alacağınız dolu dolu, tam 30 saat süren bu eğitim ile hızlı, güvenilir ve sınır tanımaz yazılım test mühendisliğini öğrenin. Bu program; Yazılım test mühendisleri ve kalite yönetimi mühendisleri, Sistem ve İş analistleri, Programcılar ve yazılım mimarları, Ürün yöneticileri ve proje yöneticileri içindir.

Yazılım Geliştirme Yaşam Döngüsünde Dokümantasyon Eğitimi

 

Yazılım geliştirme süreci, her ürün geliştirme sürecinde olduğu gibi farklı dinamikleri olan aşamalardan oluşur. Her bir aşama sürece farklı katkılar sağlar. Bu katkının kaliteli, kalıcı ve kişiden bağımsız olmasını sağlayan şey, süreç boyunca oluşturulan dokümanlardır. İster ilgili aşamanın başında ister sonunda hazırlansın, dokümantasyon, süreç içerisinde toplanan bilginin, tasarlanan çözümün, geliştirilen uygulamanın ve yapılan testin kalıcı bir izini oluşturur. Bilginin kurumsallaştırılması çerçevesinde de büyük öneme sahip olan dokümantasyon aynı zamanda bir iletişim aracıdır. Bu bağlamda, yazılım sürecinin verimliliğini artırmak için dokümanların okunabilir, anlaşılır ve net olması, geliştirilen yazılım ürününü farklı perpektiflerden tanımlayabilmesi gerekir. Bu eğitimde, yazılım geliştirme yaşam döngüsündeki tüm şamalarda hazırlanması gerekebilecek farklı dokümanların neler olabileceği, bu dokümanların içerikleri, uygulanacak modelleme tekniklerinin dokümanın kalitesine katkısı ve dokümanın kurumsal düzeyde yönetimine ilişkin yöntem ve teknikler tartışılacaktır. Katılımcı Profili: BT Yöneticileri, Yazılım Mimarları, Sistem Analistleri, Yazılım Uzmanları, Test Uzmanları, Proje Yöneticileri

Etkin Yazılım Geliştirme Süreci

Günümüzde temel proje geliştirme yaklaşımlarının “yazılım”a birebir uygulanması çabasından dolayı yazılım projelerinin büyük bir kısmı maalesef başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Kendine has özelliklere sahip olan “Yazılım Projeleri” ancak deneyimli yazılım proje yöneticileri tarafından yönetilebilmektedir. Değişiklik ve kapsam yönetimleri diğer proje tiplerinde hiç olmadığı kadar çevik olmak zorundadır. Bu amaçla yazılım projelerini yönetirken klasik proje yönetim metodolojisi ile birlikte başka disiplinleri de uygulamak gerekir. Bu programda başarılı olmuş projelerin yönetiminde görülen tipik süreçler örnek vakalarla beraber anlatılmakta ve bir takım döküman şablonları ile desteklenmektedir.