Eğitim Hizmetleri - Proje Yönetimi Odaklı Eğitimler

 

Bu bölümde, Projera tarafından, yalın yönetim ve çevik çalışma sistemi çerçevesinde sunulan eğitimler listelenmektedir. Uluslararası uzmanlık sertifikaları ile desteklenen yalın üretim & çevik çalışma odaklı eğitim yelpazemiz içerisinde, danışmanlarımızın uluslararası referanslar çerçevesinde, kurumsal şirketlerin çevik dönüşüm programları dahilinde edindikleri tecrübelerle zenginleştirilmiş özel eğitimler de bulunmaktadır. Yalın yönetim ve çevik çalışma odaklı açık veya kapalı sınıf şeklinde eğitimlerimize, bugüne kadar Türkiye'nin önde gelen şirketlerinde çalışan binlerce profesyonel katılmıştır. 

Proje Yönetimi Uzmanlık Sertifikası - PMP Sınavı Hazırlık Eğitimi 

 

PMP (Project Management Professional), uluslararası alanda proje yönetimi adına en çok kabul gören ana sertifikadır. Project Management Institute (PMI) tarafından hazırlanan sınavda başarılı olabilmek için, temel proje yönetimi kavramlarına, proje yönetimi bilgi alanları ve süreç grupları çerçevesinde gruplanmış proje yönetimi süreçlerine ve proje yönetiminde kullanılan tekniklere hakim olmak gerekmektedir. Kariyerinizde yöneticiliğe ilk adımı gelin birlikte atalım.

PMP Sınavı Hazırlık / Tekrar Eğitimi

 

Detaylı Proje Yönetimi Eğitimine ihtiyaç duymayan, PMP sınavına girmek için gerekli ön eğitimi daha önce almış olup, sadece sınava hazırlanmak isteyen profesyoneller için hazırladığımız bu eğitimde proje yönetimindeki temel süreçler ve bilgi alanları hatırlatılmakta, önemli metodların üzerinden geçilmektedir.Eğitim dahilinde PMP® sınavına yönelik sınav soruları çözülecek, sınavı geçmek için bir çalışma planı hazırlanacaktır.

PMP Deneme Sınavı

 

PMP sınavını kazanma şansınızı yükseltmek için; size 200 soruluk Türkçe ve İngilizce seçenekli gerçek sınav soruları içerik ve formatında, deneme sınavı fırsatı sunuyoruz!

Proje Ekipleri Proje Oryantasyon Eğitimi

 

Eğitim Hakkında: Bu eğitimin amacı, proje bazlı çalışmalarda proje takımında görev alan profesyonellerin, görevlendirilmiş proje yöneticileri ile işbirliği içerisinde etkin ve verimli biçimde çalışmalarını sağlayacak perspektifi kazandırmak ve projelerin başarı olasılığını artırmaktır. Bu eğitimde, proje yönetimi anlatılmamaktadır. Bu eğitim proje yönetiminin katılımcıların dışında bir kişi tarafından yapılacağı durumlarda, projenin başarılı olması için gerekli proje yöneticisi – proje ekip iş birliğinin temellerini atacak temel yaklaşımı katılımcılara öğretmektir.

Çevik Proje Yöneticisi Eğitimi

 

Çevik yaklaşım felsefesinde başarılı bir proje yönetimi için gerekli pratik bilgileri, uluslararası alanda en çok kabul gören Proje Bilgi Birikim Kılavuzu (PMBOK) bilgi ve pratikleri ile karşılaştıran temel eğitimdir. Bu eğitim sonrasında, Çevik felsefe, prensipler ve yaklaşım ile başarılı bir proje yönetimi için süreçlere hâkim hale gelecek, günlük hayatınızda hemen uygulamaya geçebilecek düzeye gelebileceksiniz. Eğitimin içeriği çevik proje yönetimi ile ilgili aşağıdaki temel konuları kapsamaktadır.

Çevik Proje Yönetimi & Uluslararası PMI-ACP Sınavı Hazırlık Eğitimi

 

PMI-ACP sertifikası, dünyaca kabul görmüş, ÇEVİK konusunda sektördeki EN DEĞERLİ sertifikadır. Çeviklik konusundaki en yeni sertifikalardan olmasına rağmen; PMI (Proje Yönetim Enstitüsü) dünyasında EN ÇOK TALEP alan, sahip olanların maaşlarında %28 oranında ARTIŞ olan bir sertifikadır.

Sadece tek bir çevik metodolojiye bağlı kalmaksızın SCRUM ile birlikte XP, LEAN ve KANBAN gibi diğer çevik yaklaşımları da geniş perspektifle kapsayan, çeviklik konusunda çapraz uzmanlıklar, yeni kariyer ve iş fırsatları yaratmanıza olanak sağlayan geniş bir yelpaze içermektedir.

Dünyaca kabul görmüş bir diğer Proje Yönetim sertifikası olan PMP ile Çeviklik konusunda KÖPRÜ kuran TEK sertifikadır.

Yazılım Projelerinin Yönetimi Eğitimi

 

Hem bir binanın inşa edilmesine, hem bir otomobilin tasarımına, hem de bir hizmetin sunumuna benzeyen yazılım geliştirme projeleri, kendine has bir yönetim yaklaşımı gerektirir. Dünyada gerçekleştirilen yazılım projelerinin büyük bölümü, dikkate değer zaman ve maliyet sapmaları ile tamamlanabilmektedir. Bu durumun nedeni, yazılım projelerinde, proje yönetimi pratiklerinin yeterince uygulanmaması kadar, yazılım geliştirme yaşam döngüsünün doğasından gelen zorluklar da gelmektedir. Bu eğitimde yazılım projelerini başarıya taşımanın yollarını öğreniyoruz.